Kirjaudu / rekisteröidy
Kirjaudu ulos
Voit hakea nimellä, numerolla ja osoitteella.

Henkilöhaun tarjoaa:
Suomen Numerokeskus Oy

Voit hakea tarvitsemiasi palveluita koko suomen alueelta. Jos haluat tarkentaa hakua voit valita kunnan ja/tai toimialan vasemmalla olevista kentistä.

ETUSIVU
TIEDOT
KUNTAHAKEMISTO
YRITYSHAKEMISTO
INFO
TARKISTA YRITYKSESI TIEDOT
LISÄÄ YRITYS
SOPIMUSEHDOT
SIVUKARTTA
 
  
kuntakuva

HELSINKI/HELSINGFORS   Sosiaali- ja terveyspalvelut

Sosiaalipalvelut

Keskitetty neuvonta S-INFO
Salomonkatu 21b, kartta
Puh. 3104 4000
Sähköposti sosiaalineuvonta@hel.fi

Perusturvahallinto

Talous- ja velkaneuvontayksikkö
Hämeentie 31 A, 4. krs, kartta
PL 8670, 00099 Helsingin kaupunki
Talous- ja velkaneuvontayksikön päällikkö Marianne Rikama
puh. 310 43887

Terveyspalvelut

Helsingin Terveyskeskus, hallinto ja palvelukeskus
Siltasaarenkatu 13, 4. krs.
PL 6000, 00099 HELSINGIN KAUPUNKI
Puhelin:  (09) 310 5015
Telefax:  (09) 310 42504
Sähköposti: terveyskeskus@hel.fi


Päivähoito

Ahti, Leikosaarentie 24, Kallahti- Aurinkolahti
Albert, Albertinkatu 2, Södra-östra
Aleksi, Aleksanterink. 1, Vironniemi-Ullanlinna
Alexia, Aleksanterink. 1, Södra-östra
Alku, Väinölänkatu 5, Käpylä
Alppimaja, Castreninkatu 28 B, Kallio-Alppiharju
Apila, Arentikuja 3, Kaarela
Arla, Eläintarhantie 18 B, Kallio-Alppiharju
Arbetets vänners daghem (op), Annegatan 2, 00100
Asteri, Asteritie 12, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Aulanko, Aulangontie 4, Latokartano
Auringonkukka, Kevätkatu 6, Latokartano
Auringonpilkku, Villiruusunkj. 4, Kallaht-Aurinkolahti
Barnabo, Neulapadontie 8 K, Södra-östra
B.ƒ. von Schantz daghem (op), Smedsgatan 19 A,00150
Bertha-Maria Hemmet, Töölönkatu 47, Södra-östra
Björneborgsvägens småbarnskola (op), Björneborgsväg 5, 00350
Blomängen, Inkeroistentie 6, Södra-östra
Blomängens förskole samt eftermiddagsklubb (op), Blomängsvägen 2, 00900
Botby småbarnskola (op), Klåvusv. 4, 00910
Brita-Maria Renlunds Daghem (op), Wallinsgatan 1, 00530
Daghemmet Språklinjen (op), Andra linjen 12 A, 00530
Degerö Småbarnsskola (op), Henrik Borgströmsv. 5, 00840
Domus, Kulosaarentie 6, Södra-östra
Eira, Ehrensvärdintie 14, Vironniemi-Ullanlinna
Elias, Lönnrotinkatu 12 C, Töölö-Kamppi
Elka, Riihitie 9, Västra-norra
Ella, Näyttelijäntie 17, Haaga
Fanny, Maistraatinkatu 6, Västra-norra
Floora, Syyriankatu 1, Vanhakaupunki
Fregatti, Messitytönkuja 4, Ruoholahti-Lauttasaari
Fritidshemmet i Kottby (op), Pohjolagatan 45, 00600
Fylgia-Solhem, Fabriksgatan 16, Södra-östra
Haaga, Isonnevantie 27, Haaga
Haga förskole samt eftermiddagsklubb (op), Stormyrvägen 22, 00320
Haikara, Kurkimäentie 17, Kivikko
Hakuninmaa, Perhekunnantie 13, Kaarela
Haltia, Lukupolku 2, Oulunkylä
Hanna, Tyynylaavantie 19, Keski-Vuosaari
Harju, Kinaporinkatu 7, 00500
Haukka, Iso Roobertink. 43, Vironniemi-Ullanlinna
Havukka, Elontie 35, Maunula
Hemgård, Anjalantie 1 C 24, Västra-norra
Hertta, Leankatu 6, Pasila
Herttoniemi, Susitie 2-6, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Herttua, JuhanaHerttuant 13, Vanhakaupunki
Herukka, Kauppakartanonk 13, Itäkeskus - Puotila
Hevossalmi, Suomensuontie 8, 00870
Hiekkalinna, Hiekkalaiturint 10, Kallahti - Aurinkolahti
Himmeli, Olkilyhteentie 17, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Hippaheikki, Hiekkalaiturint 5 A, Kallahti - Aurinkolahti
Histamiini (op), Paciuksenkatu 19, 00270
Humikkala, Humikkalantie 45, Mellunkylä
Immola, Kirkonkyläntie 70, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Impivaara, Sompiontori 3, Malmi-Tapanila
Inari, Saariseläntie 2, Mellunkylä
Isoniitty, Jyrängöntie, Vanhakaupunki
Itämeri, Selkämerenkatu 6, Ruoholahti-Lauttasaari
Jollas, Laitatuulenkaar 2, Laajasalo
Jousi, Kaarenjalka 7, Kivikko
Jyvä, Tilanhoitajank 3 C, Latokartano
Jäkälä, Jäkälätie 11, Malmi-Tapanila
Kaartintorppa, Saunalahdentie 2, Reijola - Munkkiniemi
Kaivopuisto, Puistokatu 6, Vironniemi-Ullanlinna
Kajuutta, Kalkkihiekankuja 4, Kallahti - Aurinkolahti
Kalinka (op), Kaarelankuja 4, 00430
Kalkkilaiva, Hiekkalaiturint 11, Kallahti - Aurinkolahti
Kallahden Perhekeskus (op), Kalkkihiekankuja 6, 00980
Kallio, Helmiäispolku 5, Kallio-Alppiharju
Kamomilla, Tilanhoit.kaari 34, Latokartano
Kamppi, Et.Rautatiekatu 14 B, Töölö-Kamppi
Kaneli, Hatuntekijänkj 7-9, Puistola-Jakomäki
Kanerva, Pietari Hannikt 3, Haaga
Kannel, Kannelpolku 5, Kaarela
Kannelmäki, Kanneltie 1, Kaarela
Karavaani, Venemestarintie 14, Meri-Rastila - Rastila
Karhi, Äestäjäntie 17, Pitäjänmäki
Karvikka, Karviaisrinne 2, Malmi-Tapanila
Kaskisavu, Töyrynummentie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Katajanokka, Kauppiaankatu 8 A 3, Vironniemi-Ullanlinna
Katiska, Harustie 4, Meri-Rastila - Rastila
Kaunokki, Tuohipolku 10, Kaarela
Keltano, Vanhanlinnantie 1200930
Kesäheinä, Isonniitynkatu 7, Vanhakaupunki
Keula, Keulatie 4, Meri-Rastila - Rastila
Killingen, Båtviksporten 3, Södra-östra
Kissankello, Leskirouva Freytagin kuja 3, Latokartano
Kivikko, Johtokiventie 3, Latokartano
Kivilinna, Linnoituksentie 8, Kivikko
Klaara, Mehiläistie 6-8, Puistola-Jakomäki
Koivikko, Väinö Auerink. 1, Vanhakaupunki
Kolkka, Kolkkapojantie 10, Pitäjänmäki
Kontula, Naapurintie 14, Mellunkylä
Koralli, Meri-Rastilantie 6, Keski-Vuosaari
Kotikallio, Saarenkatu 4, Vallila
Kotilo, Somerikkokuja 1, Puistola-Jakomäki
Kotinummi, Kotinummentie 1, Malmi-Tapanila
Kotitorppa, Ylä-Fallinintie 11, Maunula
Koulutanhua, Koulutanhua 4, Laajasalo
Kukkaniitty, Inkeroistentie 6, Myllypuro - Puotinharju
Kulosaari, KyöstiKalliont. 1, Herttoniemenranta - Kulosaari
Kumina, Pikkaraistie 7, Puistola-Jakomäki
Kumpula, Valtimontie 1, Vanhakaupunki
Kuovi, Kurkisuontie 2-6, Kivikko
Kurki, Karpalokuja 7, Kivikko
Kuusikko, Metsäpurontie 12, Maunula
Kvarnberget, Isokaari 5, Södra-östra
Kytöniitty, Kytöniityntie 2 A, Maunula
Käpylinna, Mäkelänkatu 86, Vanhakaupunki
Laakavuori, Jänkäpolku 1, Mellunkylä
Laivakello, Suolakivenkatu 14, 00810
Laivuri, Itämerenkatu 8, Ruoholahti-Lauttasaari
Lakka, Kauppakartanonkatu 16, Itäkeskus - Puotila
Lammikko, Leikkikuja 4, Mellunkylä
Lapinmäki, Kangaspellontie 6, Haaga
Lappi , Lapinlahdenkatu 6 G, Töölö-Kamppi
Lasse-Maja, Ohjaajantie 2, Västra-norra
Lassi, Vaakakuja 3, Haaga
Lehdokki, Pakkamestarinka 4, Pasila
Leipuri, Orpaanporras 14, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Lekstugan, Leikkikuja 5 C, Södra-östra
Lemmikki, Rukkilanrinne 8, Kaarela
Leppäsuo, Hietaniemenkatu 9 A, Töölö-Kamppi
Leskenlehti, Leskirouva Freytagin  kuja 9, Latokartano
Linnunlaulu, Eläintarhantie 18 A, Kallio-Alppiharju
Liinakko, Rekipellonkuja 1, Mellunkylä
Loimi, Koskenhaankuja 5, Mellunkylä
Lokki, Puistokaari 4, Ruoholahti-Lauttasaari
Longinoja, Ampujantie 9, Malmi-Tapanila
Louhikko, Kiilletie 6, Latokartano
Luotsi, Laivastokuja 4, Vironniemi-Ullanlinna
Länsituuli, Laivalahdenkaari  25 C 73, Herttoniemenranta - Kulosaari
Majava, Maapadontie 1, Oulunkylä
Malmgård, Luutnantintie 10, Västra-norra
Maria, Lönnrotinkatu 42, Töölö-Kamppi
Marias Asyl (op), Stora Robertsgatan 11, 00250
Marjala, Limingantie 78, Vanhakaupunki
Marjatta-koulu (op), Poutuntie 12, 00400
Marmori, Marmoritie 8, Latokartano
Masto, Kruunuvuorenk. 13- 15, Vironniemi-Ullanlinna
Maunula, Metsäpurontie 27, Maunula
Melkko, Purjeentekijänk 1-5, Ruoholahti-Lauttasaari
Meripirtti, Merimiehenkatu 043, Vironniemi-Ullanlinna
Merirasti, Jaluspolku 3, Meri-Rastila - Rastila
Merituuli, Suolakivenkuja 6, Herttoniemenranta - Kulosaari
Meritähti, Isonvillasaaren 9, Keski-Vuosaari
Mestari, Kornetintie 5, Pitäjänmäki
Metsätähti, Kartanonmetsänt 13, Kaarela
Miilu, Paloheinäntie 5, Maunula
Minttu, Palovartijantie 19, Puistola-Jakomäki
Muksulaakso (op), Lääkärinkatu 8, 00250
Munkkivuori, Raumantie 5, Reijola - Munkkiniemi
Munksnäs förskole-eftermiddagsklubb (op) , Locklaisvägen 9, 00330
Mustakivi, Pohjavedenkatu 3, Kallahti - Aurinkolahti
Mustikka, Tupasvillanp. 10, Itäkeskus - Puotila
Muusa, Muusantori 4, Reijola - Munkkiniemi
Myllytonttu, Mustapuronpolku 4, Myllypuro - Puotinharju
Myllytupa, Myllärintie 2 A, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Myrskyluoto, Leikosaarenkuja 6, Kallahti- Aurinkolahti
MŒnsas förskola samt eftermiddagsklubb (op), Asdungevägen 9, 00330
MŒnsas Småbarnsskola (op), Storkärrsvägen 8, 00630
Naava, Jakomäenpolku 5, Puistola-Jakomäki
Nalle, Reiherintie 3, Laajasalo
Nalli, Nallitie 3, Kivikko
Nestori, Kylänvanhimmant 1, Oulunkylä
Neulanen, Neulapadontie 6 B, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Niitty, Laurinmäenpolku 4, Haaga
Niittyvilla, Isonniitynkatu 5 I, Vanhakaupunki
Normaalipäiväkoti Kolibri  (op), Ulappasaarentie 6, 00980
Norppa, Teinintie 13, Oulunkylä
Nummi, Kalliotie 1, Puistola-Jakomäki
Nuotti, Erkki Melartinintie 2 a, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Nurkka, Nurkkatie 2, Puistola-Jakomäki
Nurmikko, Väinö Auerink. 3, Vanhakaupunki
Onnela, Tehtaankatu 21 B 37, Vironniemi-Ullanlinna
Onnimanni (op), Töölöntorinkatu 2 B, 00260
Otava (op), Tallbergin puistotie 7 a, 00200
Oulunkylä, Kivalterintie 25, Oulunkylä
Pacius, Vesikuja 8, Reijola - Munkkiniemi
Pajalahti, Haahkapolku 3, Ruoholahti-Lauttasaari
Pajamäki, Poutamäentie 18, Pitäjänmäki
Pakari, Lönnrotinkatu 37, Töölö-Kamppi
Pakila, Palosuontie 2, Maunula
Pakilan Lastenpaikka (op), Yhdyskunnantie 2, 00640
Pasila, Paulankatu 2 A, Pasila
Pastelli, Lehtisaarentie 1, Reijola - Munkkiniemi
Pehtoori, Erik Spårentie 7, Latokartano
Pelimanni, Purpuripolku 1, Kaarela
Pensseli, Taavetinkuja 11, Reijola - Munkkiniemi
Pentinkulma, Linnunradantie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Perhonen, Jokiniementie 40, Oulunkylä
Perttu, Pertunpellontie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Pieksu, Pieksupolku 5, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Pihapirtti, Ostostie 5, Mellunkylä
Pihlaja, Pihlajatie 32, Reijola - Munkkiniemi
Pihlajamäki, Maasälväntie 3, Latokartano
Pikku-Duunari, Porvoonkatu 10, Kallio-Alppiharju
Pikku-Veräjä, Otto Brantintie 13, Oulunkylä
Pikkuprinssi, Maatullinkuja 12, Puistola-Jakomäki
Pikkusuo, Pikkusuonkuja 3, Maunula
Pilten, Urfjällsstigen 6, Södra-östra
Piltti, Umpiaidanpolku 6, Laajasalo
Poiju (op), Vuosaarentie 10, 00980
Poikkilaakso, Puuskaniementie 21, Laajasalo
Porolahti, Roihuvuorentie 3 H, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Porslahti, Marielundin auk 4, Keski-Vuosaari
Portti, Lohkarekuja 3, Kivikko
Puimuri, Kujanen 4, Malmi-Tapanila
Pukinmäki, Palsamipolku 10, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Puotila, Rusthollarinkuja 5, Itäkeskus - Puotila
Puotinharju, Olavinlinnantie 1, Myllypuro - Puotinharju
Purje, Tilkankatu 19, Reijola - Munkkiniemi
Puuskakulma, Jollaksentie 67, Laajasalo
Pyynikki, Pyynikintie 5, Latokartano
Päiväpirtti, Rajasaarentie 6, Töölö-Kamppi
Pääskylä, Hämeentie 55 F, Vallila
Raitti, Heinäpellonp. 4, Malmi-Tapanila
Ranta, Neitojenpolku 23, Herttoniemenranta- Kulosaari
Rantakivi, Merikorttikuja 6 K, Keski-Vuosaari
Rastila, Halkaisijanpolku 1, Meri-Rastila - Rastila
Rastis, FjärdstrŒket 6, Södra-östra
Ratamo, Ratamestarink. 13, Pasila
Ratikka, Humalistonkatu 4, Töölö-Kamppi
Riikka, Runeberginkatu 63, Töölö-Kamppi
Ruoholahden Lastentalo, Laivapojankatu 9, Ruoholahti-Lauttasaari
Roihuvuori, Vuorenpeikontie 1, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Runo, Päijänteentie 3-5, Vallila
Ruskeasuo, Raisiontie 10, Reijola - Munkkiniemi
Ruusu, Perustie 40, Reijola - Munkkiniemi
Ruuti, Kontulankaari 22, Kivikko
Saana, Saanatunturint. 4, Mellunkylä
Sakara, Kontulankaari 5, Kivikko
Saniainen, Saniaiskuja 1, Malmi-Tapanila
Santahamina, Santahamina, Laajasalo
Sarvasto, Sarvastonkaari 11, Laajasalo
Satama, Sisselenkuja 3, Herttoniemenranta - Kulosaari
Savela, Rapakiventie 2, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Savotta, Puunkaatajantie 16, Puistola-Jakomäki
Semigradsky Småbarnskola (op), Elisabetsgatan 16,  00170
Sepänmäki, Asteritie 7, Malmi-Tapanila
Seulanen, Seulastentie 11, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Siilitie, Hillerikuja 1, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Siima, Ramsinniementie 6, Meri-Rastila - Rastila
Silmu  (op), Palkkatilankatu 1-3, 00240
Siltamäki, Jalopeurantie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Sinivuori, Säterintie 28, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Skatan, Kronobergsgatan 13-15, Södra-östra
Sockenstugan, Konalantie 13, Västra-norra
Solhälla, Topparikuja 9, Västra-norra
Sophie Mannerheim-päiväkoti (op), Sofianlehdonkatu 10, 00610
Sotkankoto, Koetilantie 3, 00710
Sparven, Liuskekuja 1, Västra-norra
Språkbadet Sälen (op), Pajalahdentie 10 C, 00200
Staffan, Laulurastaantie 20, Västra-norra
Steinerpäiväkoti Aurinkoinen (op), Korppaanpolku 5, 00300
Steinerpäiväkoti Karitsa (op), Yliskylänkaari 10, 00840
Steinerpäiväkoti Pellava (op), Pohjolankatu 3-5, 00600
Stigen, Haavikkopolku 2, Västra-norra
Strandboden, Prammikuja 3, Södra-östra
Strömsinlahti, Untuvaisenkuja 3, Länsi-Herttoniemi-Roihuvuori
Suomenlinna, Suomenlinna C 31, Vironniemi-Ullanlinna
Suopursu, Punamäenpolku 1, Reijola - Munkkiniemi
Susanna, Susannanpenger 1, Pasila
Suurmetsä, Kalteenpolku 003, Puistola-Jakomäki
Suursuo, Suursuonlaita 6, Maunula
Suvi, Suvikuja 3, Malmi-Tapanila
Särki, Särkiniementie 28, Ruoholahti-Lauttasaari
Sörkka, Vetehisenkuja 3 C 49, Kallio-Alppiharju
Tahvonlahti, Gunillantie 10, Laajasalo
Takatasku , Takaniitynpolku 1, Malmi-Tapanila
Tallbon päiväkoti (op), Tallbon kuja 3, 00250
Tammi, Solakalliontie 13, Oulunkylä
Tammisalo, Paasitie 5, Länsi-Herttoniemi-Roihuvuori
Taneli, Konalantie 16, Pitäjänmäki
Tapanila, Kuoppatie 43, Malmi-Tapanila
Tapio, Kaarlenkatu 19 A, Kallio-Alppiharju
Tenava (op), Tenavatie 4, 00760
Terhi, Viides linja 4, Kallio-Alppiharju
Tilhi, Tilhipolku 6, Malmi-Tapanila
Timotei, Piianpolku 3, Kaarela
Tiuku, Vetelintie 4, Kaarela
Tomtebo, Degermyrvägen 35, Västra-norra
Tonttula, Pajuniityntie 6, Haaga
Topelius förskole och eftermiddagsklubb (op), Topeliusgatan 22, 00250
Toppans Fs Emk (op), Stenbäcksgatan 14, 00250
Torpparinmäki, Käräjätuvantie 3, Maunula
Troolari, Itämerenkatu 16, Ruoholahti-Lauttasaari
Tunturi, Korvatunturint. 7, Mellunkylä
Tuorinniemi, Angneetankuja 4, Herttoniemenranta - Kulosaari
Tuuli, Jasmiinikuja 3, Reijola - Munkkiniemi
Tähkä, Tilanhoitajankaari 28, Viikki
Tähtitorni, Tähtitorninkatu 9, Vironniemi-Ullanlinna
Tärnan, Sjöallen 7 B 17, Södra-östra
Tölö Daghem (op), Stenbäcksgatan 7 B, 00250
Vaahteramäki, Korppaanpolku 3, Reijola - Munkkiniemi
Vaapukka, Ison-Antintie 22, Itäkeskus - Puotila
Valkea, Tuohimäentie 107, Maunula
Vallesmanni, Kuusmiehentie 3, Maunula
Vanhainen, Soittajantie 10, Kaarela
Vankkuri, Rastilanpolku 1, Meri-Rastila - Rastila
Vartiokylä, Sauramatie 3, Myllypuro - Puotinharju
Veijari, Köysikuja 8 A, Ruoholahti-Lauttasaari
Vellamo, Kaivonkatsojant 9, Kallahti - Aurinkolahti
Veräjämäki, Jokiniementie 3, Oulunkylä
Päiväkoti Vesikirppu, Mustakivenkatu 2, Kallahti - Aurinkolahti
Vihtori, Mehiläistie 6, Puistola-Jakomäki
Viikinki, Viikingintie 15, Itäkeskus - Puotila
Vikla, Kurkiaiskuja 3, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Viktoria, Köydenpunojank. 5 A, Södra-östra
Wilhola (op), Mikonkatu 18 B 6, 00100
Villa Familiaris  , Itäreimarintie, 00980
Vilppula, Pekanraitti 8, Malmi-Tapanila
Viola, Haukilahdenkuja 3, Vallila
Virkkula, Oikokatu 7, Vironniemi-Ullanlinna
Vironniemi, Rauhankatu 13 A, Vironniemi-Ullanlinna
Viskuri, Viskurikuja 2, Malmi-Tapanila
Vuorilinna, Vuorilinnak.t. 54, Kaarela
Vuosaaren Montessoritalo (op),  Vedenottamontie 9 , 00980
Vuosaaren Steinerpäiväkoti Mansikkala (op), Solvikinkatu 2 A 1, 00990
Yliskylä, Köökarinpolku 1, Laajasalo
Ylä-Malmi, Notkotie 12, Malmi-Tapanila
Ågeli, Kivalterinpolku 3, Västra-norra

Vammaispalvelut

Vammaisten sosiaalityö, eteläisen alueen toimipiste
Toinen linja 4 A, 3.krs, kartta
PL 7115, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3104 3111
Neuvonta  klo 8.15-16, puh. 3107 4088

Sosiaali- ja lähityön yksiköt, itäisen alueen toimipiste
Visbynkuja 2, kartta
PL 7380,  00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3106 2903, vahtimestari
Faksi 3106 2669
Neuvonta 050 3646 407 klo 8.15-16

Vammaisten sosiaalityö, Haagan toimipiste
Hopeatie 6,  4 krs., kartta
PL 8160, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011
Faksi 3104 1228

Sosiaalityö, Malmin toimipiste
Ala-Malmin tori 2, 5. krs,  kartta
PL 7980, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011
Faksi 3105 8448

Sosiaalityö, Maunulan toimipiste
Suursuonlaita 1,  kartta
PL  8340, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3106 9985

Päihdehuolto

Läntinen A-klinikka ja katkaisuhoitoasema
Mechelininkatu 46 a 4 kerros, kartta
PL 8130, 00099  Helsinki kaupunki
Puh. 3104 7910 neuvonta
Puh. 3104 7918 katkaisuhoitoasema
Faksi 3104 7940

Kampin toimipiste
Malminkatu 3 F, 1. krs
PL 7210, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 4980
Faksi 3104 4970

Sörnäisten toimipiste
Hämeentie 31 A 5. krs, kartta
PL 8545, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 31042233
Puh. 3104 2947

Itäkeskuksen toimipiste
Visbynkuja 2, 4. krs, kartta
PL 7420, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3106 2466

Malmin toimipiste
Latokartanontie 7 C, kartta
PL 70800, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3105 8360
Faksi 3105 8368

Vanhustenhuolto

Seniori-info
Salomonkatu 21B, 00100 Helsinki
PL 7121, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 4556  
Faksi 3104 4543

Roihuvuoren vanhustenkeskus
Punahilkantie 16, kartta
PL 8590, 00099 Helsingin kaupunki

Riistavuoren vanhustenkeskus
Isonnevantie 28, kartta
PL 8580, 00099 Helsingin Kaupunki
Puh. 3104 9200/ neuvonta
Faksi 3104 9248

Kustaankartanon vanhustenkeskus
Oltermannintie 32, kartta
PL 8560, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011 (vaihde) klo 8.15-16
Faksi 3105 4770 (hallinto)
Puh. 3105 4776 (neuvonta) klo 9-15

Kontulan vanhustenkeskus
Kotikonnuntie 14, kartta
PL 8570, 00099 Helsingin kaupunki
Neuvonta 3106 1800
Faksi 3106 1840
 

  

OSAAVAT
AMMATTILAISET

CD-Dreams Pienyritysten täyden palvelun tilitoimisto. Tammer-Puhallin Oy Kauppakeskus Lohjantähti Yrjö Tenkanen Oy

YRITYKSET ESITTÄYTYVÄT
Cima Oy
Lomamäen Lemmikkipuisto Oy
ARKKITEHTITOIMISTO HP PARTNERS OY
LEPOLIFE OY
Käännöstoimisto Triticum Oy
Heikin Liha Oy
Arksystems Oy
Maatilamatkailu Hirsikangas
Vahinkopartio Oy
Pesuheikki Oy
Asianajotoimisto Johanna Karkia Oy
Suomen Työmaapalvelut Oy
Keijukainen palvelu
Carlo Casagrande & Co Oy
Hammaslääkäri Anne Hakomäki
Ruge Rakennus Oy
Töölöläinen Lehtitoimitus
Peten pelli & erkka Oy
Bergvikin Kartano Oy
Monessa Oy
TCB-Group Oy
Kuljetusliike J.A. Tolvanen Ky
SP Special Partner´s Oy
From Paula Tmi
Osakehallinto Oy
BFG Service Oy
040 750 7221
Kaide- ja Aitatyö Oy
WH-Asunnot
Insinööritoimisto Jantec Oy
PetskiBoat Oy
Verhoomo Tilda
Apteekki Bulevardia
Insinööritoimisto Ollin Sähkötyö Oy
TEP Tour Service Oy
R-kioski Harju
Puh. 09-675 819
Maanrakennus Hölttä Ky
Tilitoimisto AC Laurens Oy
Greenline Bus
SKR group Oy
Ravintola Antiokia Atabar
SKN-Siivouspalvelut Tmi
Count Deal Oy
Tarlogo Oy
Sisustusstudio Ari Virtanen
Toimialapalvelu V Lehtinen
Hammaslääkärit Riitta ja Arto Snäll
Heka-Siilitie Oy
Tec Telineasennus Oy Ab
Sähkösecurity Oy
Azurizon
Ravintola Laivalaituri
Exener Oy
Lekotti Oy
Parturi-kampaamo Hiusilo
Prima Ohjelmat
Asianajotoimisto Lex Partners Ky
Raveco Oy
VM-Works Oy
Puh. 02-484 7530
Raikan Rauta Oy
Helsingin Energiakuljetukset Oy
KLOK Creative Agency Oy
Pitopalvelu Juliett Service / Kafe Regatta
Isännöitsijätoimisto T. Fabritius Oy
Puh. 010-662 300
Kauneus- ja Jalkahoitola Kaarina Huhtala, Sky-kosmetologi
Lasi-Turunen Oy
PJ NetEnv Oy
Helsingin Autoradio Tenhunen Ky
Business Excellence Finland Oy
Helsingin Bowlingliitto ry
Kenkä- ja Laukkuliike Styrman Ky
M-kauppa Arabia
Kuvataiteilija kuvataideterapeutti / psykoterapeutti Michael Rah
Groven Oy
Parketti Juha Oy
Helsingin vankila
SIGNE LOOTUS
Konesuunnittelu ja rakennus Sanmet Oy
Galerie Donner Ab
Laserle Oy
Sano Ky
Oulunkylän Autokoulu Ky
Insinööritoimisto Pekka Häyrinen Oy
Puh. 09-622 6200
AV-Rakennuspalvelut
Ravintola Umeshu Oy
Puh. 0400-671 474
Vainio Ari Tmi
IPR University Center
Bildit Studio Seppä Oy
Ravintola Thalassa / Akropolin Herkku Oy
Cindy Nail
Katramo Maria Tmi
TILITAITO OY MAIJA SALONEN
Mälö Marin Ab Oy
SANERAX SAVOLAINEN OY
Onnon Rakennus Ky
Kojonen Veli Tmi
Speed-lattiat Oy
SERVICES NETTO
Rakennusliike Clomp Oy
RKT-Kiinteistöhuolto Oy
Bokföringsbyrå Tärnan Ab
Nostovälineiden ja turvalaitteiden tarkastukset
Oral Hammaslaboratorio Oy
Ruutu-Rouva Oy
Alaset import avoin yhtiö
Oy Finn Enterprise Ltd
Inva-Taksi Oy
Stiftelsen för Arbetets Vänner Huvudföreningens åldringshem
Siltamäen Huolto Oy
Rakennuspalvelu K. Tuominen
PL Viher-Taito Oy
Sellina Oy
Audit Team Finland Oy
Meerin Kauneus ja Kotihoito
Fysioterapia Teramus
Hieronta HyväHetki
Otaniemen Traselex Oy
MTM Asennuspalvelu Oy
JM-Team Oy
Lady´s Laces
Hotuluft Oy
Konehuolto Tiainen
Puh. 09-633 781, 040-522 0073
Psykoterapiapalvelu Silja Mäki
Mesabi Ventures Oy
Montonen Jukka Tmi
Suomen Hypoteekkiyhdistys
World Nails
Tmi Taxus baccata
Ravintola Magnolia
Laadukkaita koneellisia metsäalanpalveluita
Sunwall Houses Oy
Entisöijä Timo Mustamäki
Lakiasiaintoimisto Koskela-Koivisto / Visio 21 Oy
Puh. 0400-504 595
Sisärakennustekniikka SRT Oy
Robert Rakennus Oy
Raimo Uutela Ky
Männistön Tilipalvelu Ky
Asennus-Apu Asap Oy
Apilanlehti Oy/ Klöverbladet Ab
Malkki Marjo Tmi
A.V. Maalaamo
Kirjakenno Avoin yhtiö
SL Logistiikka Oy
Hydjan Oy
Meltia Oy
SMARTSERVICE OY
Taattisten tila
Asianajotoimisto Hammarström Puhakka Partners Oy
Klaus Kontio Oy
Tilirakennus Perkkiö & Heikkilä
Rothwork Oy
Forss Nils Gunnar
S & G Palvelut Oy
Rakennusliike Oliver Uibo
Kanmanco Oy
Rottinkiukko
DK Company Finland Oy
Serak Oy
Matilan lomamökit
Nykykaihdin Oy
Puh. 09-2414 133, 0400-439 365
Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Khr Niskanen Oy
Kalaliike Marja Nätti Avoin yhtiö
ILMAVOIMA OY
Nepalilainen Ravintola Mountain
Vilnax Yhtiöt Oy
RAILAN RAKENNUS OY
Psykologipalvelu Eudaimonia
Special Project Oü
Kuljetusliike Lepistö Erkki Oy
Reality Dream
Wihuri Oy Power Products
Peltikorjaamo Parviainen Oy
Rollen Tähtihuolto
Laatusiivous Uusimaa
Sapelihammas Oy
Kymen Mökit
Puh. 09-871 3033, 0400-315 812
Lomakoivulehto Ky
Sähkölehto Oy
AW-logistic Oy
Havupiha Tmi
Formaatti Oy
Suomen Saunaseura Ry
Pemino
Saneeraus Raitolehto Oy
Pianonkuljetus A. Leppälä Oy
Qwerty Oy
PROFILES INTERNATIONAL FINLAND OY
Rakennuspalvelu Patrik Lindholm
Jahesan Oy
M & T Engineering Oy
Itä-Helsingin rakennusrestauroinnit Oy
Hotelli Inari
Finneki Oy
Arvo Catering Ky
Nirmal Nepalilainen Ravintola
p. 040-676 3460
Väriteollisuusyhdistys ry
Tele Scope Oy
Lavakuljetus J.W. Helenius Oy
Fysioterapia Tonus
Toimistopalvelu Piranna Oy
Konstsalongen (innehav. Christina Bäcksbacka)
Taksipalvelu Rolf Wilkman Tmi
Maanrakennus Karito Oy
AS Team Oy
Suomen Betoniyhdistys - Finska Betongföreningen Ry
PDS-Suunnittelu Oy
KUUSISAAREN REKTORE OY
Salonki Salice
Puh. 09-611077
Maanrakennus Lindqvist Oy
Helsingin Lasi-Center Oy
Studio Telivuo Oy
Kairak Oy
CV Board Oy
Leipätori Susanne Lemmetty
Maalaus Jupe Ay
Helsingin Jääkiekkotuomarit Hjt Ry
Kuljetusliike Pentti A. Ahola Oy
Tammenlehvän Perinneliitto ry
Kommandiittiyhtiö E. Turtiainen & Co
Rautia Malmi
ST Asunto ja Rahoitus Oy
Puh. 09-3158 1251, 044-311 1633
Paperipilvi Ky
Lomamökit Ruolahti
Suomen Keräystuote Oy
Kriittinen Korkeakoulu
Tardec Länsi Oy
MAILI-travel
Kirkkonummen Rakennusmonitoimi Oy
Salon Tehoraivaus Oy / Salon Piha ja Vihertyö
Spoontrading Finland Oy
Tiori-Kuljetus Oy
Clean Steel Pori Oy
GulPar - Parturi
NorGani Finland Holding Oy
Hämeen Kiinteistöpalvelut Ky
PianoPojat
Ruoholahden Pesupojat
Topang Oy
TALOTERVEYS Lajunen Oy
Maanrakennus Ruskeepää Ari
Konalan Rengas Oy
Auvinen Hannu
Psykoterapeutti Aini Jaari, VTT, Psykologi, Työnohjaaja
Finntrepo Oy
Tuulan Soppatykki
Consulting Rantala Kari
Vehviläinen Seppo D.N. Naprapaatti
Pensionärshemmet Hagaro
Ab Trans H.Lindqvist Oy
Blue Pizzeria ja Kahvila
Jakelujuniorit Oy
Medi-Heli ry
Krematoriosäätiö r.s.
SmartGeo Oy
Hannes Snellman Advokatbyrå Ab
Helsingin Eläinsuojeluyhdistys ry
Hormien korjausta ja kunnostusta
Tilitoimisto Kate
Kiinteistö-Laurik Oy
Bokföringsbyrå Stig Dahlström Ab Kirjanpitotoimisto Stig Dahlstr
TILITOIMISTO MANSIKKA OY
Caves Oy
Kauneushoitola MaiBel / SKY-kosmet. Marjut Koskivaara
puh. 020-7411 690
Maalausliike Helminen Oy
Parkettiasennus Matti Rissanen
Q KEITTIÖT / Q LeakFence
Genpro Talotekniikka Oy
Suomen Jonas Oy
NETTIKARI OY
Skanska talonrakennus Oy / Skanska talotekniikka
Atelier Eklöf Oy
Yhteiselo Oy
Blue Sähkö Oy
Naomi Beauty Hair Salon
Uudenmaan autopesu
Salon Louhinta Palvelu Oy
MetropoliLab Oy
Vi-Ve Rakennus Oy
ONNITALO-SÄÄTIÖ PALVELUTALO
Bud' s Pizzeria
Tili- ja kirjanpito Oy Birgit Wallenius
Pohjantähti-Elokuva Oy
City Pit Stop Oy
WH-Asunnot
Sähköasennus Tuomala Oy
Rakenne-Ahlfors Oy. Teollisuuden meluntorjunta. Puh. 019 485205
Puh. 09-342 4330
Densitrace Oy / Raitakangas
Alanya Oriental Market
Crown Pakkaus Oy
Kene Pelti Team Oy
LVI-Inset Oy
Uudenmaan Virkistysalueyhdistys Ry
Toiminimi RKS-Kiinteistöhuolto
Autotarvikkeet, Vanteet ja renkaat, Liimat ja lukitteet
Länsi-Uudenmaan oikeusaputoimisto
Laatusaneeraus Törmänen Oy
PRT-Rakenne Oy
Pipeline Asennus Oy
Ravintola East West /SUMERO OY
Siivouspalvelu Markku Tuominen
NCC Property Development Oy
Pitopalvelu Nanna
Oy Hara Ab
Juridisk byrå Ralf Blomqvist Ab