Kirjaudu / rekisteröidy
Kirjaudu ulos
Voit hakea nimellä, numerolla ja osoitteella.

Henkilöhaun tarjoaa:
Suomen Numerokeskus Oy

Voit hakea tarvitsemiasi palveluita koko suomen alueelta. Jos haluat tarkentaa hakua voit valita kunnan ja/tai toimialan vasemmalla olevista kentistä.

ETUSIVU
TIEDOT
KUNTAHAKEMISTO
YRITYSHAKEMISTO
INFO
TARKISTA YRITYKSESI TIEDOT
LISÄÄ YRITYS
SOPIMUSEHDOT
SIVUKARTTA
 
  
kuntakuva

HELSINKI/HELSINGFORS   Sosiaali- ja terveyspalvelut

Sosiaalipalvelut

Keskitetty neuvonta S-INFO
Salomonkatu 21b, kartta
Puh. 3104 4000
Sähköposti sosiaalineuvonta@hel.fi

Perusturvahallinto

Talous- ja velkaneuvontayksikkö
Hämeentie 31 A, 4. krs, kartta
PL 8670, 00099 Helsingin kaupunki
Talous- ja velkaneuvontayksikön päällikkö Marianne Rikama
puh. 310 43887

Terveyspalvelut

Helsingin Terveyskeskus, hallinto ja palvelukeskus
Siltasaarenkatu 13, 4. krs.
PL 6000, 00099 HELSINGIN KAUPUNKI
Puhelin:  (09) 310 5015
Telefax:  (09) 310 42504
Sähköposti: terveyskeskus@hel.fi


Päivähoito

Ahti, Leikosaarentie 24, Kallahti- Aurinkolahti
Albert, Albertinkatu 2, Södra-östra
Aleksi, Aleksanterink. 1, Vironniemi-Ullanlinna
Alexia, Aleksanterink. 1, Södra-östra
Alku, Väinölänkatu 5, Käpylä
Alppimaja, Castreninkatu 28 B, Kallio-Alppiharju
Apila, Arentikuja 3, Kaarela
Arla, Eläintarhantie 18 B, Kallio-Alppiharju
Arbetets vänners daghem (op), Annegatan 2, 00100
Asteri, Asteritie 12, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Aulanko, Aulangontie 4, Latokartano
Auringonkukka, Kevätkatu 6, Latokartano
Auringonpilkku, Villiruusunkj. 4, Kallaht-Aurinkolahti
Barnabo, Neulapadontie 8 K, Södra-östra
B.ƒ. von Schantz daghem (op), Smedsgatan 19 A,00150
Bertha-Maria Hemmet, Töölönkatu 47, Södra-östra
Björneborgsvägens småbarnskola (op), Björneborgsväg 5, 00350
Blomängen, Inkeroistentie 6, Södra-östra
Blomängens förskole samt eftermiddagsklubb (op), Blomängsvägen 2, 00900
Botby småbarnskola (op), Klåvusv. 4, 00910
Brita-Maria Renlunds Daghem (op), Wallinsgatan 1, 00530
Daghemmet Språklinjen (op), Andra linjen 12 A, 00530
Degerö Småbarnsskola (op), Henrik Borgströmsv. 5, 00840
Domus, Kulosaarentie 6, Södra-östra
Eira, Ehrensvärdintie 14, Vironniemi-Ullanlinna
Elias, Lönnrotinkatu 12 C, Töölö-Kamppi
Elka, Riihitie 9, Västra-norra
Ella, Näyttelijäntie 17, Haaga
Fanny, Maistraatinkatu 6, Västra-norra
Floora, Syyriankatu 1, Vanhakaupunki
Fregatti, Messitytönkuja 4, Ruoholahti-Lauttasaari
Fritidshemmet i Kottby (op), Pohjolagatan 45, 00600
Fylgia-Solhem, Fabriksgatan 16, Södra-östra
Haaga, Isonnevantie 27, Haaga
Haga förskole samt eftermiddagsklubb (op), Stormyrvägen 22, 00320
Haikara, Kurkimäentie 17, Kivikko
Hakuninmaa, Perhekunnantie 13, Kaarela
Haltia, Lukupolku 2, Oulunkylä
Hanna, Tyynylaavantie 19, Keski-Vuosaari
Harju, Kinaporinkatu 7, 00500
Haukka, Iso Roobertink. 43, Vironniemi-Ullanlinna
Havukka, Elontie 35, Maunula
Hemgård, Anjalantie 1 C 24, Västra-norra
Hertta, Leankatu 6, Pasila
Herttoniemi, Susitie 2-6, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Herttua, JuhanaHerttuant 13, Vanhakaupunki
Herukka, Kauppakartanonk 13, Itäkeskus - Puotila
Hevossalmi, Suomensuontie 8, 00870
Hiekkalinna, Hiekkalaiturint 10, Kallahti - Aurinkolahti
Himmeli, Olkilyhteentie 17, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Hippaheikki, Hiekkalaiturint 5 A, Kallahti - Aurinkolahti
Histamiini (op), Paciuksenkatu 19, 00270
Humikkala, Humikkalantie 45, Mellunkylä
Immola, Kirkonkyläntie 70, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Impivaara, Sompiontori 3, Malmi-Tapanila
Inari, Saariseläntie 2, Mellunkylä
Isoniitty, Jyrängöntie, Vanhakaupunki
Itämeri, Selkämerenkatu 6, Ruoholahti-Lauttasaari
Jollas, Laitatuulenkaar 2, Laajasalo
Jousi, Kaarenjalka 7, Kivikko
Jyvä, Tilanhoitajank 3 C, Latokartano
Jäkälä, Jäkälätie 11, Malmi-Tapanila
Kaartintorppa, Saunalahdentie 2, Reijola - Munkkiniemi
Kaivopuisto, Puistokatu 6, Vironniemi-Ullanlinna
Kajuutta, Kalkkihiekankuja 4, Kallahti - Aurinkolahti
Kalinka (op), Kaarelankuja 4, 00430
Kalkkilaiva, Hiekkalaiturint 11, Kallahti - Aurinkolahti
Kallahden Perhekeskus (op), Kalkkihiekankuja 6, 00980
Kallio, Helmiäispolku 5, Kallio-Alppiharju
Kamomilla, Tilanhoit.kaari 34, Latokartano
Kamppi, Et.Rautatiekatu 14 B, Töölö-Kamppi
Kaneli, Hatuntekijänkj 7-9, Puistola-Jakomäki
Kanerva, Pietari Hannikt 3, Haaga
Kannel, Kannelpolku 5, Kaarela
Kannelmäki, Kanneltie 1, Kaarela
Karavaani, Venemestarintie 14, Meri-Rastila - Rastila
Karhi, Äestäjäntie 17, Pitäjänmäki
Karvikka, Karviaisrinne 2, Malmi-Tapanila
Kaskisavu, Töyrynummentie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Katajanokka, Kauppiaankatu 8 A 3, Vironniemi-Ullanlinna
Katiska, Harustie 4, Meri-Rastila - Rastila
Kaunokki, Tuohipolku 10, Kaarela
Keltano, Vanhanlinnantie 1200930
Kesäheinä, Isonniitynkatu 7, Vanhakaupunki
Keula, Keulatie 4, Meri-Rastila - Rastila
Killingen, Båtviksporten 3, Södra-östra
Kissankello, Leskirouva Freytagin kuja 3, Latokartano
Kivikko, Johtokiventie 3, Latokartano
Kivilinna, Linnoituksentie 8, Kivikko
Klaara, Mehiläistie 6-8, Puistola-Jakomäki
Koivikko, Väinö Auerink. 1, Vanhakaupunki
Kolkka, Kolkkapojantie 10, Pitäjänmäki
Kontula, Naapurintie 14, Mellunkylä
Koralli, Meri-Rastilantie 6, Keski-Vuosaari
Kotikallio, Saarenkatu 4, Vallila
Kotilo, Somerikkokuja 1, Puistola-Jakomäki
Kotinummi, Kotinummentie 1, Malmi-Tapanila
Kotitorppa, Ylä-Fallinintie 11, Maunula
Koulutanhua, Koulutanhua 4, Laajasalo
Kukkaniitty, Inkeroistentie 6, Myllypuro - Puotinharju
Kulosaari, KyöstiKalliont. 1, Herttoniemenranta - Kulosaari
Kumina, Pikkaraistie 7, Puistola-Jakomäki
Kumpula, Valtimontie 1, Vanhakaupunki
Kuovi, Kurkisuontie 2-6, Kivikko
Kurki, Karpalokuja 7, Kivikko
Kuusikko, Metsäpurontie 12, Maunula
Kvarnberget, Isokaari 5, Södra-östra
Kytöniitty, Kytöniityntie 2 A, Maunula
Käpylinna, Mäkelänkatu 86, Vanhakaupunki
Laakavuori, Jänkäpolku 1, Mellunkylä
Laivakello, Suolakivenkatu 14, 00810
Laivuri, Itämerenkatu 8, Ruoholahti-Lauttasaari
Lakka, Kauppakartanonkatu 16, Itäkeskus - Puotila
Lammikko, Leikkikuja 4, Mellunkylä
Lapinmäki, Kangaspellontie 6, Haaga
Lappi , Lapinlahdenkatu 6 G, Töölö-Kamppi
Lasse-Maja, Ohjaajantie 2, Västra-norra
Lassi, Vaakakuja 3, Haaga
Lehdokki, Pakkamestarinka 4, Pasila
Leipuri, Orpaanporras 14, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Lekstugan, Leikkikuja 5 C, Södra-östra
Lemmikki, Rukkilanrinne 8, Kaarela
Leppäsuo, Hietaniemenkatu 9 A, Töölö-Kamppi
Leskenlehti, Leskirouva Freytagin  kuja 9, Latokartano
Linnunlaulu, Eläintarhantie 18 A, Kallio-Alppiharju
Liinakko, Rekipellonkuja 1, Mellunkylä
Loimi, Koskenhaankuja 5, Mellunkylä
Lokki, Puistokaari 4, Ruoholahti-Lauttasaari
Longinoja, Ampujantie 9, Malmi-Tapanila
Louhikko, Kiilletie 6, Latokartano
Luotsi, Laivastokuja 4, Vironniemi-Ullanlinna
Länsituuli, Laivalahdenkaari  25 C 73, Herttoniemenranta - Kulosaari
Majava, Maapadontie 1, Oulunkylä
Malmgård, Luutnantintie 10, Västra-norra
Maria, Lönnrotinkatu 42, Töölö-Kamppi
Marias Asyl (op), Stora Robertsgatan 11, 00250
Marjala, Limingantie 78, Vanhakaupunki
Marjatta-koulu (op), Poutuntie 12, 00400
Marmori, Marmoritie 8, Latokartano
Masto, Kruunuvuorenk. 13- 15, Vironniemi-Ullanlinna
Maunula, Metsäpurontie 27, Maunula
Melkko, Purjeentekijänk 1-5, Ruoholahti-Lauttasaari
Meripirtti, Merimiehenkatu 043, Vironniemi-Ullanlinna
Merirasti, Jaluspolku 3, Meri-Rastila - Rastila
Merituuli, Suolakivenkuja 6, Herttoniemenranta - Kulosaari
Meritähti, Isonvillasaaren 9, Keski-Vuosaari
Mestari, Kornetintie 5, Pitäjänmäki
Metsätähti, Kartanonmetsänt 13, Kaarela
Miilu, Paloheinäntie 5, Maunula
Minttu, Palovartijantie 19, Puistola-Jakomäki
Muksulaakso (op), Lääkärinkatu 8, 00250
Munkkivuori, Raumantie 5, Reijola - Munkkiniemi
Munksnäs förskole-eftermiddagsklubb (op) , Locklaisvägen 9, 00330
Mustakivi, Pohjavedenkatu 3, Kallahti - Aurinkolahti
Mustikka, Tupasvillanp. 10, Itäkeskus - Puotila
Muusa, Muusantori 4, Reijola - Munkkiniemi
Myllytonttu, Mustapuronpolku 4, Myllypuro - Puotinharju
Myllytupa, Myllärintie 2 A, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Myrskyluoto, Leikosaarenkuja 6, Kallahti- Aurinkolahti
MŒnsas förskola samt eftermiddagsklubb (op), Asdungevägen 9, 00330
MŒnsas Småbarnsskola (op), Storkärrsvägen 8, 00630
Naava, Jakomäenpolku 5, Puistola-Jakomäki
Nalle, Reiherintie 3, Laajasalo
Nalli, Nallitie 3, Kivikko
Nestori, Kylänvanhimmant 1, Oulunkylä
Neulanen, Neulapadontie 6 B, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Niitty, Laurinmäenpolku 4, Haaga
Niittyvilla, Isonniitynkatu 5 I, Vanhakaupunki
Normaalipäiväkoti Kolibri  (op), Ulappasaarentie 6, 00980
Norppa, Teinintie 13, Oulunkylä
Nummi, Kalliotie 1, Puistola-Jakomäki
Nuotti, Erkki Melartinintie 2 a, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Nurkka, Nurkkatie 2, Puistola-Jakomäki
Nurmikko, Väinö Auerink. 3, Vanhakaupunki
Onnela, Tehtaankatu 21 B 37, Vironniemi-Ullanlinna
Onnimanni (op), Töölöntorinkatu 2 B, 00260
Otava (op), Tallbergin puistotie 7 a, 00200
Oulunkylä, Kivalterintie 25, Oulunkylä
Pacius, Vesikuja 8, Reijola - Munkkiniemi
Pajalahti, Haahkapolku 3, Ruoholahti-Lauttasaari
Pajamäki, Poutamäentie 18, Pitäjänmäki
Pakari, Lönnrotinkatu 37, Töölö-Kamppi
Pakila, Palosuontie 2, Maunula
Pakilan Lastenpaikka (op), Yhdyskunnantie 2, 00640
Pasila, Paulankatu 2 A, Pasila
Pastelli, Lehtisaarentie 1, Reijola - Munkkiniemi
Pehtoori, Erik Spårentie 7, Latokartano
Pelimanni, Purpuripolku 1, Kaarela
Pensseli, Taavetinkuja 11, Reijola - Munkkiniemi
Pentinkulma, Linnunradantie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Perhonen, Jokiniementie 40, Oulunkylä
Perttu, Pertunpellontie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Pieksu, Pieksupolku 5, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Pihapirtti, Ostostie 5, Mellunkylä
Pihlaja, Pihlajatie 32, Reijola - Munkkiniemi
Pihlajamäki, Maasälväntie 3, Latokartano
Pikku-Duunari, Porvoonkatu 10, Kallio-Alppiharju
Pikku-Veräjä, Otto Brantintie 13, Oulunkylä
Pikkuprinssi, Maatullinkuja 12, Puistola-Jakomäki
Pikkusuo, Pikkusuonkuja 3, Maunula
Pilten, Urfjällsstigen 6, Södra-östra
Piltti, Umpiaidanpolku 6, Laajasalo
Poiju (op), Vuosaarentie 10, 00980
Poikkilaakso, Puuskaniementie 21, Laajasalo
Porolahti, Roihuvuorentie 3 H, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Porslahti, Marielundin auk 4, Keski-Vuosaari
Portti, Lohkarekuja 3, Kivikko
Puimuri, Kujanen 4, Malmi-Tapanila
Pukinmäki, Palsamipolku 10, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Puotila, Rusthollarinkuja 5, Itäkeskus - Puotila
Puotinharju, Olavinlinnantie 1, Myllypuro - Puotinharju
Purje, Tilkankatu 19, Reijola - Munkkiniemi
Puuskakulma, Jollaksentie 67, Laajasalo
Pyynikki, Pyynikintie 5, Latokartano
Päiväpirtti, Rajasaarentie 6, Töölö-Kamppi
Pääskylä, Hämeentie 55 F, Vallila
Raitti, Heinäpellonp. 4, Malmi-Tapanila
Ranta, Neitojenpolku 23, Herttoniemenranta- Kulosaari
Rantakivi, Merikorttikuja 6 K, Keski-Vuosaari
Rastila, Halkaisijanpolku 1, Meri-Rastila - Rastila
Rastis, FjärdstrŒket 6, Södra-östra
Ratamo, Ratamestarink. 13, Pasila
Ratikka, Humalistonkatu 4, Töölö-Kamppi
Riikka, Runeberginkatu 63, Töölö-Kamppi
Ruoholahden Lastentalo, Laivapojankatu 9, Ruoholahti-Lauttasaari
Roihuvuori, Vuorenpeikontie 1, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Runo, Päijänteentie 3-5, Vallila
Ruskeasuo, Raisiontie 10, Reijola - Munkkiniemi
Ruusu, Perustie 40, Reijola - Munkkiniemi
Ruuti, Kontulankaari 22, Kivikko
Saana, Saanatunturint. 4, Mellunkylä
Sakara, Kontulankaari 5, Kivikko
Saniainen, Saniaiskuja 1, Malmi-Tapanila
Santahamina, Santahamina, Laajasalo
Sarvasto, Sarvastonkaari 11, Laajasalo
Satama, Sisselenkuja 3, Herttoniemenranta - Kulosaari
Savela, Rapakiventie 2, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Savotta, Puunkaatajantie 16, Puistola-Jakomäki
Semigradsky Småbarnskola (op), Elisabetsgatan 16,  00170
Sepänmäki, Asteritie 7, Malmi-Tapanila
Seulanen, Seulastentie 11, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Siilitie, Hillerikuja 1, Länsi-Herttoniemi - Roihuvuori
Siima, Ramsinniementie 6, Meri-Rastila - Rastila
Silmu  (op), Palkkatilankatu 1-3, 00240
Siltamäki, Jalopeurantie 6, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Sinivuori, Säterintie 28, Pukinmäki-Tapaninvainio-Suutarila
Skatan, Kronobergsgatan 13-15, Södra-östra
Sockenstugan, Konalantie 13, Västra-norra
Solhälla, Topparikuja 9, Västra-norra
Sophie Mannerheim-päiväkoti (op), Sofianlehdonkatu 10, 00610
Sotkankoto, Koetilantie 3, 00710
Sparven, Liuskekuja 1, Västra-norra
Språkbadet Sälen (op), Pajalahdentie 10 C, 00200
Staffan, Laulurastaantie 20, Västra-norra
Steinerpäiväkoti Aurinkoinen (op), Korppaanpolku 5, 00300
Steinerpäiväkoti Karitsa (op), Yliskylänkaari 10, 00840
Steinerpäiväkoti Pellava (op), Pohjolankatu 3-5, 00600
Stigen, Haavikkopolku 2, Västra-norra
Strandboden, Prammikuja 3, Södra-östra
Strömsinlahti, Untuvaisenkuja 3, Länsi-Herttoniemi-Roihuvuori
Suomenlinna, Suomenlinna C 31, Vironniemi-Ullanlinna
Suopursu, Punamäenpolku 1, Reijola - Munkkiniemi
Susanna, Susannanpenger 1, Pasila
Suurmetsä, Kalteenpolku 003, Puistola-Jakomäki
Suursuo, Suursuonlaita 6, Maunula
Suvi, Suvikuja 3, Malmi-Tapanila
Särki, Särkiniementie 28, Ruoholahti-Lauttasaari
Sörkka, Vetehisenkuja 3 C 49, Kallio-Alppiharju
Tahvonlahti, Gunillantie 10, Laajasalo
Takatasku , Takaniitynpolku 1, Malmi-Tapanila
Tallbon päiväkoti (op), Tallbon kuja 3, 00250
Tammi, Solakalliontie 13, Oulunkylä
Tammisalo, Paasitie 5, Länsi-Herttoniemi-Roihuvuori
Taneli, Konalantie 16, Pitäjänmäki
Tapanila, Kuoppatie 43, Malmi-Tapanila
Tapio, Kaarlenkatu 19 A, Kallio-Alppiharju
Tenava (op), Tenavatie 4, 00760
Terhi, Viides linja 4, Kallio-Alppiharju
Tilhi, Tilhipolku 6, Malmi-Tapanila
Timotei, Piianpolku 3, Kaarela
Tiuku, Vetelintie 4, Kaarela
Tomtebo, Degermyrvägen 35, Västra-norra
Tonttula, Pajuniityntie 6, Haaga
Topelius förskole och eftermiddagsklubb (op), Topeliusgatan 22, 00250
Toppans Fs Emk (op), Stenbäcksgatan 14, 00250
Torpparinmäki, Käräjätuvantie 3, Maunula
Troolari, Itämerenkatu 16, Ruoholahti-Lauttasaari
Tunturi, Korvatunturint. 7, Mellunkylä
Tuorinniemi, Angneetankuja 4, Herttoniemenranta - Kulosaari
Tuuli, Jasmiinikuja 3, Reijola - Munkkiniemi
Tähkä, Tilanhoitajankaari 28, Viikki
Tähtitorni, Tähtitorninkatu 9, Vironniemi-Ullanlinna
Tärnan, Sjöallen 7 B 17, Södra-östra
Tölö Daghem (op), Stenbäcksgatan 7 B, 00250
Vaahteramäki, Korppaanpolku 3, Reijola - Munkkiniemi
Vaapukka, Ison-Antintie 22, Itäkeskus - Puotila
Valkea, Tuohimäentie 107, Maunula
Vallesmanni, Kuusmiehentie 3, Maunula
Vanhainen, Soittajantie 10, Kaarela
Vankkuri, Rastilanpolku 1, Meri-Rastila - Rastila
Vartiokylä, Sauramatie 3, Myllypuro - Puotinharju
Veijari, Köysikuja 8 A, Ruoholahti-Lauttasaari
Vellamo, Kaivonkatsojant 9, Kallahti - Aurinkolahti
Veräjämäki, Jokiniementie 3, Oulunkylä
Päiväkoti Vesikirppu, Mustakivenkatu 2, Kallahti - Aurinkolahti
Vihtori, Mehiläistie 6, Puistola-Jakomäki
Viikinki, Viikingintie 15, Itäkeskus - Puotila
Vikla, Kurkiaiskuja 3, Myllypuro - Kivikko - Kurkimäki
Viktoria, Köydenpunojank. 5 A, Södra-östra
Wilhola (op), Mikonkatu 18 B 6, 00100
Villa Familiaris  , Itäreimarintie, 00980
Vilppula, Pekanraitti 8, Malmi-Tapanila
Viola, Haukilahdenkuja 3, Vallila
Virkkula, Oikokatu 7, Vironniemi-Ullanlinna
Vironniemi, Rauhankatu 13 A, Vironniemi-Ullanlinna
Viskuri, Viskurikuja 2, Malmi-Tapanila
Vuorilinna, Vuorilinnak.t. 54, Kaarela
Vuosaaren Montessoritalo (op),  Vedenottamontie 9 , 00980
Vuosaaren Steinerpäiväkoti Mansikkala (op), Solvikinkatu 2 A 1, 00990
Yliskylä, Köökarinpolku 1, Laajasalo
Ylä-Malmi, Notkotie 12, Malmi-Tapanila
Ågeli, Kivalterinpolku 3, Västra-norra

Vammaispalvelut

Vammaisten sosiaalityö, eteläisen alueen toimipiste
Toinen linja 4 A, 3.krs, kartta
PL 7115, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3104 3111
Neuvonta  klo 8.15-16, puh. 3107 4088

Sosiaali- ja lähityön yksiköt, itäisen alueen toimipiste
Visbynkuja 2, kartta
PL 7380,  00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3106 2903, vahtimestari
Faksi 3106 2669
Neuvonta 050 3646 407 klo 8.15-16

Vammaisten sosiaalityö, Haagan toimipiste
Hopeatie 6,  4 krs., kartta
PL 8160, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011
Faksi 3104 1228

Sosiaalityö, Malmin toimipiste
Ala-Malmin tori 2, 5. krs,  kartta
PL 7980, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011
Faksi 3105 8448

Sosiaalityö, Maunulan toimipiste
Suursuonlaita 1,  kartta
PL  8340, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3106 9985

Päihdehuolto

Läntinen A-klinikka ja katkaisuhoitoasema
Mechelininkatu 46 a 4 kerros, kartta
PL 8130, 00099  Helsinki kaupunki
Puh. 3104 7910 neuvonta
Puh. 3104 7918 katkaisuhoitoasema
Faksi 3104 7940

Kampin toimipiste
Malminkatu 3 F, 1. krs
PL 7210, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 4980
Faksi 3104 4970

Sörnäisten toimipiste
Hämeentie 31 A 5. krs, kartta
PL 8545, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 31042233
Puh. 3104 2947

Itäkeskuksen toimipiste
Visbynkuja 2, 4. krs, kartta
PL 7420, 00099 Helsingin kaupunki
Faksi 3106 2466

Malmin toimipiste
Latokartanontie 7 C, kartta
PL 70800, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3105 8360
Faksi 3105 8368

Vanhustenhuolto

Seniori-info
Salomonkatu 21B, 00100 Helsinki
PL 7121, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 4556  
Faksi 3104 4543

Roihuvuoren vanhustenkeskus
Punahilkantie 16, kartta
PL 8590, 00099 Helsingin kaupunki

Riistavuoren vanhustenkeskus
Isonnevantie 28, kartta
PL 8580, 00099 Helsingin Kaupunki
Puh. 3104 9200/ neuvonta
Faksi 3104 9248

Kustaankartanon vanhustenkeskus
Oltermannintie 32, kartta
PL 8560, 00099 Helsingin kaupunki
Puh. 3104 011 (vaihde) klo 8.15-16
Faksi 3105 4770 (hallinto)
Puh. 3105 4776 (neuvonta) klo 9-15

Kontulan vanhustenkeskus
Kotikonnuntie 14, kartta
PL 8570, 00099 Helsingin kaupunki
Neuvonta 3106 1800
Faksi 3106 1840
 

  

OSAAVAT
AMMATTILAISET

CD-Dreams Yrjö Tenkanen Oy Kauppakeskus Lohjantähti Tammer-Puhallin Oy Pienyritysten täyden palvelun tilitoimisto.

YRITYKSET ESITTÄYTYVÄT
Alaset import avoin yhtiö
Tiori-Kuljetus Oy
Sunwall Houses Oy
Carlo Casagrande & Co Oy
Kalaliike Marja Nätti Avoin yhtiö
Alahuhta Consulting Oy
Lasi-Turunen Oy
Helsingin Energiakuljetukset Oy
TILITOIMISTO MANSIKKA OY
Ruutu-Rouva Oy
Puh. 02-484 7530
Suomen Hypoteekkiyhdistys
World Nails
Kuljetusliike J.A. Tolvanen Ky
M & T Engineering Oy
Apteekki Bulevardia
VM-Works Oy
Maatilamatkailu Hirsikangas
Ruoholahden Pesupojat
Psykoterapiapalvelu Silja Mäki
Business Excellence Finland Oy
LVI-Inset Oy
Maanrakennus Oy Laatutyö
Peten pelli & erkka
Densitrace Oy / Raitakangas
Lavakuljetus J.W. Helenius Oy
Oy Finn Enterprise Ltd
Rakennuspalvelu Priorak Oy
Otaniemen Traselex Oy
Rothwork Oy
Peltikorjaamo Parviainen Oy
RAILAN RAKENNUS OY
Hammaslääkäri Anne Hakomäki
Cima Oy
Ab Trans H.Lindqvist Oy
Stiftelsen för Arbetets Vänner Huvudföreningens åldringshem
Autotarvikkeet, Vanteet ja renkaat, Liimat ja lukitteet
Kansallinen audiovisuaalinen instituutti
Apilanlehti Oy/ Klöverbladet Ab
Jakelujuniorit Oy
Nostovälineiden ja turvalaitteiden tarkastukset
Nepalilainen Ravintola Mountain
Ravintola Antiokia Atabar
Crown Pakkaus Oy
Kojonen Veli Tmi
Osakehallinto Oy
ONNITALO-SÄÄTIÖ PALVELUTALO
Puh. 09-675 819
Speed-lattiat Oy
Onnon Rakennus Ky
Puh. 0400-671 474
Ravintola Iast Wist  /SUMERO OY
AS Team Oy
Toimistopalvelu Piranna Oy
Asennus-Apu Asap Oy
Medi-Heli ry
Kanmanco Oy
Hammaslääkärit Riitta ja Arto Snäll
Tilitoimisto AC Laurens Oy
Atelier Eklöf Oy
Kairak Oy
p. 040-676 3460
Nykykaihdin Oy
Bokföringsbyrå Stig Dahlström Ab Kirjanpitotoimisto Stig Dahlstr
SERVICES NETTO
ILMAVOIMA OY
Kymen Mökit
Qwerty Oy
Insinööritoimisto Ollin Sähkötyö Oy
Blue Pizzeria ja Kahvila
Maanrakennus Hölttä Ky
Pipeline Asennus Oy
Yhteiselo Oy
A.V. Maalaamo
Kriittinen Korkeakoulu
Pohjantähti-Elokuva Oy
Siivouspalvelu Markku Tuominen
Suomen Työmaapalvelut Oy
Skanska talonrakennus Oy / Skanska talotekniikka
Tele Scope Oy
Tili- ja kirjanpito Oy Birgit Wallenius
Via Sophia Tmi
Kene Pelti Team Oy
SKR group Oy
Cassidian Finland Oy
Itä-Helsingin rakennusrestauroinnit Oy
M-kauppa Arabia
Toiminimi RKS-Kiinteistöhuolto
Kommandiittiyhtiö E. Turtiainen & Co
Mesabi Ventures Oy
Bokföringsbyrå Tärnan Ab
Männistön Tilipalvelu Ky
PL Viher-Taito Oy
PianoPojat
Vehviläinen Seppo D.N. Naprapaatti
Asianajotoimisto Johanna Karkia Oy
Genpro Talotekniikka Oy
IPR University Center
Tekno Puhto Oy
Puh. 0400-504 595
R-kioski Harju
Exener Oy
Rakennusliike Oliver Uibo
Serak Oy
Asianajotoimisto Hammarström Puhakka Partners Oy
Rautia Malmi
Oulunkylän Autokoulu Ky
Galerie Donner Ab
Robert Rakennus Oy
Pensionärshemmet Hagaro
Ravintola Laivalaituri
Mälö Marin Ab Oy
Sisärakennustekniikka SRT Oy
NorGani Finland Holding Oy
Alanya Oriental Market
MAILI-travel
Maanrakennus Ruskeepää Ari
Bildit Studio Seppä Oy
Helsingin Eläinsuojeluyhdistys ry
Uudenmaan autopesu
040 750 7221
ARKKITEHTITOIMISTO HP PARTNERS OY
Ravintola Thalassa / Akropolin Herkku Oy
TALOTERVEYS Lajunen Oy
Studio Telivuo Oy
Maanrakennus Karito Oy
Klaus Kontio Oy
Oral Hammaslaboratorio Oy
Taksipalvelu Rolf Wilkman Tmi
Hieronta HyväHetki
Ravintola Umeshu Oy
Suomen Keräystuote Oy
Kaide- ja Aitatyö Oy
Audit Team Finland Oy
Formaatti Oy
Lomamäen Lemmikkipuisto Oy
Arksystems Oy
Vainio Ari Tmi
Finneki Oy
PDS-Suunnittelu Oy
Raimo Uutela Ky
Suomen Betoniyhdistys - Finska Betongföreningen Ry
Spoontrading Finland Oy
Q KEITTIÖT / Q LeakFence
Paperipilvi Ky
TCB-Group Oy
Greenline Bus
Lomamökit Ruolahti
NCC Property Development Oy
BFG Service Oy
Länsi-Uudenmaan oikeusaputoimisto
Maalausliike Helminen Oy
Juridisk byrå Ralf Blomqvist Ab
Keijukainen palvelu
Luovat Palvelut Oy
SL Logistiikka Oy
Rakennusliike Clomp Oy
Caves Oy
Raveco Oy
Pesuheikki Oy
Ruge Rakennus Oy
Tuulan Soppatykki
Konehuolto Tiainen
Vi-Ve Rakennus Oy
Asianajotoimisto Lex Partners Ky
From Paula Tmi
Kuljetusliike Lepistö Erkki Oy
Tilirakennus Perkkiö & Heikkilä
Pitopalvelu Juliett Service / Kafe Regatta
puh. 020-7411 690
Rottinkiukko
Kauneushoitola MaiBel / SKY-kosmet. Marjut Koskivaara
Rollen Tähtihuolto
Naomi Beauty Hair Salon
Pitopalvelu Nanna
Lady´s Laces
Maalaus Jupe Ay
Kiinteistö-Laurik Oy
Rakennuspalvelu Patrik Lindholm
Konesuunnittelu ja rakennus Sanmet Oy
Vahinkopartio Oy
Krematoriosäätiö r.s.
AW-logistic Oy
Suomen Jonas Oy
Taattisten tila
Lekotti Oy
Hannes Snellman Advokatbyrå Ab
Hotelli Inari
Töölöläinen Lehtitoimitus
Insinööritoimisto Pekka Häyrinen Oy
Puh. 010-662 300
Toimialapalvelu V Lehtinen
Reality Dream
PetskiBoat Oy
Kenkä- ja Laukkuliike Styrman Ky
Parturi-kampaamo Hiusilo
Special Project Oü
City Pit Stop Oy
SMARTSERVICE OY
Hotuluft Oy
Groven Oy
Puh. 09-871 3033, 0400-315 812
Sano Ky
Kauneus- ja Jalkahoitola Kaarina Huhtala, Sky-kosmetologi
Tammenlehvän Perinneliitto ry
ST Asunto ja Rahoitus Oy
LEPOLIFE OY
Matilan lomamökit
Cindy Nail
Topang Oy
Inva-Taksi Oy
Kuljetusliike Pentti A. Ahola Oy
Pemino
PJ NetEnv Oy
NETTIKARI OY
Salon Louhinta Palvelu Oy
Rakennuspalvelu K. Tuominen
Konstsalongen (innehav. Christina Bäcksbacka)
Kirkkonummen Rakennusmonitoimi Oy
JM-Team Oy
Salonki Salice
Psykologipalvelu Eudaimonia
Hämeen Kiinteistöpalvelut Ky
Laatusaneeraus Törmänen Oy
Puh. 09-611077
Lomakoivulehto Ky
Siltamäen Huolto Oy
Bud' s Pizzeria
SmartGeo Oy
Verhoomo Tilda
Leipätori Susanne Lemmetty
Hormien korjausta ja kunnostusta
Rakenne-Ahlfors Oy. Teollisuuden meluntorjunta. Puh. 019 485205
Blue Sähkö Oy
Suomen Saunaseura Ry
MTM Asennuspalvelu Oy
GulPar - Parturi
DK Company Finland Oy
Clean Steel Pori Oy
Monessa Oy
Insinööritoimisto Jantec Oy
MetropoliLab Oy
Laadukkaita koneellisia metsäalanpalveluita
AV-Rakennuspalvelut
Sähköasennus Tuomala Oy
Malkki Marjo Tmi
Parketti Juha Oy
Lakiasiaintoimisto Koskela-Koivisto / Visio 21 Oy
Heikin Liha Oy
Puh. 09-342 4330
Helsingin Autoradio Tenhunen Ky
WH-Asunnot
Väriteollisuusyhdistys ry
Nirmal Nepalilainen Ravintola
Sähkölehto Oy
Arvo Catering Ky
Puh. 09-3158 1251, 044-311 1633
Prima Ohjelmat
Isännöitsijätoimisto T. Fabritius Oy
TEP Tour Service Oy
Pianonkuljetus A. Leppälä Oy
Meltia Oy
Vilnax Yhtiöt Oy
SANERAX SAVOLAINEN OY
Hydjan Oy
Ravintola Magnolia
Sähkösecurity Oy
Tarlogo Oy
Sapelihammas Oy
Helsingin Jääkiekkotuomarit Hjt Ry
Konalan Rengas Oy
Puh. 09-622 6200
Uudenmaan Virkistysalueyhdistys Ry
Heka-Siilitie Oy
Count Deal Oy
Bergvikin Kartano Oy
Psykoterapeutti Aini Jaari, VTT, Psykologi, Työnohjaaja
SKN-Siivouspalvelut Tmi
PROFILES INTERNATIONAL FINLAND OY
CV Board Oy
Montonen Jukka Tmi
Raikan Rauta Oy
Sellina Oy
S & G Palvelut Oy
Helsingin Bowlingliitto ry
Laatusiivous Uusimaa
Fysioterapia Tonus
Oy Hara Ab
Sisustusstudio Ari Virtanen
Jahesan Oy
Meerin Kauneus ja Kotihoito
Parkettiasennus Matti Rissanen
Havupiha Tmi
Kirjakenno Avoin yhtiö
Khr Niskanen Oy
Helsingin vankila
Forss Nils Gunnar
RKT-Kiinteistöhuolto Oy
Tmi Taxus baccata
Tec Telineasennus Oy Ab
TILITAITO OY MAIJA SALONEN
Consulting Rantala Kari
Auvinen Hannu
Puh. 09-633 781, 040-522 0073
Entisöijä Timo Mustamäki
Tardec Länsi Oy
SIGNE LOOTUS
Saneeraus Raitolehto Oy
Salon Tehoraivaus Oy / Salon Piha ja Vihertyö
Tilitoimisto Kate
Käännöstoimisto Triticum Oy
KUUSISAAREN REKTORE OY
Puh. 09-2414 133, 0400-439 365
Maanrakennus Lindqvist Oy
KLOK Creative Agency Oy
Wihuri Oy Power Products
Laserle Oy
SP Special Partner´s Oy
Finntrepo Oy